Úver na byt s nízkou úrokovou sadzbou

Plánujete si kúpiť alebo rekonštruovať byt? V tom prípade určite premýšľate i nad tým odkiaľ naňho vezmete finančné prostriedky. Tie väčšina ľudí pochopiteľne hľadá predovšetkým v bankách, ktoré dnes naviac poskytujú najvýhodnejšie úvery v histórií.
Za akých podmienok môžete získať bankový úver na byt, prípadne čo robiť, ak vás v banke odmietnu? Bankové úvery na byt sú v súčasnosti bezpochyby najžiadanejšie.

Úver na byt je najvýhodnejší z banky

Súčasná nízka úroková sadzba ECB a taktiež jej dnešná monetárna politika je hlavným dôvodom toho, že úrokové sadzby hypoték a úverov sú na rekordných minimách. Z toho ťažia predovšetkým klienti, ktorí tak majú jedinečnú príležitosť získať veľmi výhodný úver na kúpu alebo aj rekonštrukciu bytu. Veď úroková sadzba väčšiny hypoték dnes začína už od 1,5 – 2 % p.a., čo je príliš veľkým lákadlom i pre ľudí, ktorí uvažujú o kúpe alebo rekonštrukcii bytu dlhší čas.

Úver na byt dostanete v každej banke a je len na vás, či dáte prednosť hypotekárnemu úveru na byt s nutnosťou ručenia alebo bežnému účelovému úveru na byt, u ktorého v prípade niektorých bánk ako je napríklad Poštová banke nie je nutné ručiť nehnuteľnosťou až do výšky 30 000 eur.

K získaniu úveru na byt z banky budete potrebovať mimo dokladu o stálom príjmu i čistý register dlžníkov a v prípade ručenia nehnuteľnosťou i znalecký posudok hodnoty nehnuteľnosti, ktorý ovplyvní celkovú maximálnu výšku hypotéky.

Úver na byt z nebankových spoločností ako alternatíva k tomu z banky

Klientov, ktorých odmietnu s ich žiadosťou o úver na byt z bánk nie je málo. Veľká časť z nich volí ako alternatívne riešenie úver na byt z niektorej nebankovej spoločnosti, ktoré v súčasnosti poskytujú mimo bežných spotrebných bezúčelových úverov i účelové úvery na byt, či dokonca aj hypotekárne úvery až do 100% výšky hodnoty nehnuteľnosti. Ide predovšetkým o väčšie nebankové spoločnosti, ktoré majú stálejšie klientelu.

Výhodou nebankových úverov na byt sú predovšetkým menej prísne kritéria k schváleniu žiadosti, čo iste ocenia i ľudia, ktorí majú napríklad zápis v registri dlžníkov. Na druhej strane sú však nebankové úvery na byt z pohľadu klienta podstatne nevýhodnejšie, keďže okrem vyššej úrokovej sadzby si mnohé nebankovky vyžadujú od klientov i rôzne poplatky za schválenie úveru.

Výhody úveru na byt

  • Nižšia úroková sadzba ako v prípade bezúčelových úverov
  • V prípade ručenia nehnuteľnosťou je poskytovaný neraz až do 100% výšky ceny nehnuteľnosti

Nevýhody úveru na byt

  • K úveru na kúpu bytu budete potrebovať taktiež ručenie nehnuteľnosťou

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *