Nebankové úvery bez registra aj z pohodlia domova

Častým dôvodom prečo veľa ľudí nedostane pôžičku v bankových, ale aj vo väčšine nebankových subjektov je to, že majú zápis v registri dlžníkov. Práve nebankové úvery bez registra sú pre takýchto ľudí často jediným riešením ako rýchlo získať potrebné finančné prostriedky. Kto ich konkrétne poskytuje a ta akých podmienok? I nebankový trh sa čoraz viac zameriava na bežných klientov, ktorým sa snaží poskytovať služby za podobných podmienok ako väčšina bánk.

Nebankové úvery bez registra neposkytuje každá nebanková spoločnosť

To sa pochopiteľne odzrkadľuje aj na samotných podmienkach, ktoré je nutné spĺňať k tomu, aby nebankovka daný úver klientovi poskytla. Väčšina z nich už dnes nahliada i do registra dlžníkov, čím si preveruje ich platobnú morálku. Z toho dôvodu klienti so zápisom v registri dlžníkov schvaľovacím procesom v takýchto nebankových subjektoch neprejdú a ich jediným možným riešením je skúsiť inú nebankovú spoločnosť. Tých, ktoré dnes poskytujú i nebankové úvery bez registra nie je tak veľa, napriek tomu ešte existuje relatívne široký trh na to, aby si klient mohol porovnať a vybrať ideálny produkt z danej ponuky.

Medzi nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú i nebankové úvery bez registra patrí napríklad spoločnosť Pôžičkomat, Ferratum alebo Pohotovosť. Prvé dve z nich poskytujú tento typ úveru až do výšky 350 eur, pričom lehota splatnosti je u Pôžičkomatu 31 dní a u Ferratumu 30 dní. Nebanková spoločnosť Pohotovosť poskytuje tento typ pôžičky až do výšky 1 000 eur u nových klientov až do 4 500 eur u klientov, ktorí si už v minulosti požičali.

Pohotovosť v tomto prípade umožňuje klientom rozložiť splátky od 2 mesiacov až po 12 mesiacov, pričom k pôžičke nie je nutné ručenie nehnuteľnosťou a ani treťou osobou.

Nebankové úvery bez registra nie sú pre každého

Väčšina nebankových úverov bez registra, ktoré sú ešte dnes dostupné na našom trhu, sú poskytované prevažne s lehotou splatnosti len niekoľko týždňov. Z toho vyplýva, že tento typ úveru určite nie je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú skôr riešenia charakteru dlhodobejších finančných problémov, i keď na trhu existujú i nebankové spoločnosti poskytujúce tento typ úveru s lehotou splatnosti až niekoľko rokov, pričom je však nutné úver ručiť nehnuteľnosťou. Medzi takéto spoločnosti môžeme zaradiť napríklad nebankový subjekt uver4you, ktorý sprostredkúva nebankové úvery bez registra od cca 1 700 až do 20 000 eur s lehotou splatnosti až 120 mesiacov a úrokovou sadzbou od 10,5% p.a.

Výhody nebankových úverov bez registra

  • Dostupné aj pre klientov so zápisom v registri dlžníkov
  • Vybavíte ich aj z pohodlia domova

Nevýhody nebankových úverov bez registra

  • Vyššia úroková sadzba a vyššie RPMN
  • Bez nutnosti ručenia dostupné len do výšky niekoľko tisíc eur a s lehotou splatnosti zväčša nie viac ako pár mesiacov

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *