Pôžičky aj pre nezamestnaných z pohodlia domova

Taken / Pixabay

Doba internetu poskytuje každému z nás možnosti, o ktorých by sa nám pred pár rokmi ani len nesnívalo. Silu internetu si uvedomujú i spoločnosti, ktoré aktívne podnikajú na našom finančnom trhu. Predovšetkým ide o nebankové spoločnosti, ktoré mimo bežných pôžičiek poskytujú i pôžičky aj pre nezamestnaných cez internet.
Vďaka tomu môžete získať pôžičku bez dokladovania príjmu i bez toho, aby ste opustili prah svojho príbytku.

Online pôžičky aj pre nezamestnaných z nebankových subjektov

Získať dnes pôžičku bez potvrdenia o príjme z niektorého bankové subjektu je prakticky nemožné. Síce ešte existujú na trhu i tzv. americké hypotéky, kde nie je potrebné dokladovať príjem, k ich schváleniu však budete potrebovať ručiť nehnuteľnosťou. Väčšine žiadateľom o takýto typ pôžičky tak ostáva ako jediná možnosť pôžička z niektorej nebankovej spoločnosti. Tých je na našom trhu v súčasnosti skutočne veľa, a preto nájsť produkt ako sú pôžičky aj pre nezamestnaných nie je nič zložité.

Mnohé z nich tento typ pôžičky poskytujú dokonca i online, prípadne prostredníctvom SMS správy.

Konkrétne online pôžičky aj pre nezamestnaných môžete nájsť v nebankových spoločnostiach ako je napríklad Cetelem, Cofidis, Ferratum alebo Pôžičkomat, ktoré majú vo svojej ponuke túto pôžičku vo forme tzv. expresnej pôžičky v maximálnej výške niekoľko stoviek až tisíc eur.

Na čo si treba dávať pozor ešte pred tým ako požiadate o pôžičku aj pre nezamestnaných?

Pôžičky aj pre nezamestnaných patria bezpochyby z pohľadu klienta medzi najrizikovejšie. Vysoká úroková sadzba, vysoká RPMN nie sú jedinými nástrahami, na ktoré si musíte dávať pri tomto type pôžičky pozor. Mnohé menej známe nebankové subjekty majú totiž vo zvyku klientom zatajovať rôzne poplatky, ktoré nezahrnú do výšky RPMN, čoho dôsledkom klient pri podpise zmluvy ani len netuší, čo vlastne podpisuje. Z toho dôvodu vám odporúčame dôkladne preštudovať zmluvné podmienky medzi vami a spoločnosťou, ktorá danú pôžičku poskytuje, čím sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam.

Veľmi veľkým rizikom môže byť z pohľadu klienta u pôžičky aj pre nezamestnaných i kratšia lehota splatnosti, ktorá u tohto typu pôžičky nemusí prekročiť ani hranicu jedného mesiaca. Na trhu existujú však i spoločnosti, ktoré túto pôžičku poskytujú s lehotou splatnosti až niekoľko mesiacov, či rokov, čo vám zaistí lepšie rozloženie splátok podľa vašich predstáv.

Výhody pôžičky aj pre nezamestnaných

  • Dostupné aj pre ľudí bez stáleho príjmu
  • Môžete ich získať i z pohodlia domova

Nevýhody pôžičky aj pre nezamestnaných

  • Vyššia úroková sadzba a vyššia RPMN
  • Kratšia lehota splatnosti
  • Niektoré nebankové subjekty bežne zatajujú svojím klientom rôzne poplatky súvisiace s poskytnutím danej pôžičky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *