Kde môžete získať úvery na čokoľvek

PublicDomainPictures / Pixabay
fill / Pixabay

Potrebujete požičať bez toho, aby ste banky alebo nebankovej spoločnosti dokladovali využitie finančných prostriedkov? Úvery na čokoľvek, ktoré patria medzi jedny z najviac využívaných finančných produktov na trhu sú ideálnou možnosťou ako získať až niekoľko tisíc eur na čokoľvek. Kto ich poskytuje a aké sú podmienky pre ich získanie?
Najvýhodnejšie úvery bez nutnosti dokladovania využitia finančných prostriedkov nájdete v bankách.

Úvery na čokoľvek z banky

Bankové úvery na čokoľvek sú mimo nižšej úrokovej sadzby v porovnaní s tými z nebankových subjektov poskytované bežne aj do vyššej čiastky (až do cca 30 000 €) a s dlhšou lehotou splatnosti (až do cca 10 rokov). Žiadať ich môžete v každej banke, ktorá pôsobí na našom trhu a to dokonca aj online (Zuno, mBank. VUB).

K tomu, aby ste mohli úspešne prejsť schvaľovacím procesom budete potrebovať okrem dokladov totožnosti aj doklad o stálom príjmedoklad o vašom trvalom bydlisku. Okrem toho, banky nahliadajú aj do registra dlžníkov, ktorý monitoruje platobnú schopnosť klienta. V prípade, ak ste v minulosti mali problémy so zaplatením úveru alebo nejakej faktúry, banka vašu žiadosť o pôžičku z tohto dôvodu môže odmietnuť.

Úvery na čokoľvek z nebankových subjektov

Pochopiteľne úvery na čokoľvek z nebankoviek volia skôr klienti, ktorých z rôznych dôvodov odmietli banky. Nájdu sa však aj ľudia, ktorí z rôznych dôvodov dávajú prednosť nebankovým úverom, ktoré sú vo všeobecnosti lepšie dostupné. Môže za to nižšia miera byrokracie, čo sa odzrkadľuje aj na množstvo dokumentov, ktoré klient musí predložiť pri žiadosti o pôžičku.

Z toho dôvodu sú nebankové úvery tohto typu obľúbené medzi ľuďmi, ktorí majú napríklad zápis v registri dlžníkov, nižší dokladovateľný príjem a podobne.

Nebankové úvery na čokoľvek môžete získať v každej nebankovej spoločnosti, pričom však podmienky jednotlivých nebankoviek môžu byť podstatne odlišné. V prípade, že vás banka odmietla a vy máte možnosť dokladovať svoj stály príjem, určite voľte skôr väčšie nebankové spoločnosti ako je Cetelem, Home Credit, ktoré majú veľmi podobné podmienky ako banka a ktoré poskytujú svoje pôžičky do výšky niekoľko tisíc eur s možnosťou splatnosti niekoľko rokov. Ak však potrebujete z rôznych dôvodov peniaze čo najskôr, môžete skúsiť tzv. expresné úvery na čokoľvek do výšky niekoľko stoviek eur z nebankoviek typu Pôžičkomat alebo Ferratum, kde je však splatnosť len 31 dní.

Výhody úveru na čokoľvek

  • Nižšia miera byrokracie ako v prípade účelových úverov
  • Možnosť využiť finančné prostriedky skutočne na čokoľvek
  • Dobrá dostupnosť v bankových a nebankových subjektoch
  • Poskytovaná aj bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou

Nevýhody úveru na čokoľvek

  • Vyššia úroková sadzba a RPMN ako v prípade účelových pôžičiek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *