Úver bez založenia nehnuteľnosti až do výšky 30 000 €

niekverlaan / Pixabay

Nie každý má dostatočné finančné rezervy, aby si mohol plniť i finančne náročnejšie sny. Napríklad taká rekonštrukcia bytu alebo domu, prípadne exotická dovolenka pri mori sú pre bežného Slováka dostupné vo väčšine prípadov len vďaka úverom z bánk a nebankových spoločností. Požičať si však úver do výšky niekoľkých desiatok tisíc eur nemusí byť vždy také jednoduché, keďže nie každý je ochotný ručiť úver svojou nehnuteľnosťou, ktorá je pri vyšších úveroch dá sa povedať nutnosťou.

Výhodný úver bez založenia nehnuteľnosti do výšky niekoľkých desiatok tisíc získate z banky

Každý žiadateľ o úver logicky uprednostňuje, čo najvýhodnejšie podmienky úveru bez založenia nehnuteľnosti. Ten získate výhodne predovšetkým v niektorej z bánk, ktorá aktívne pôsobí na našom trhu. O výhodnosti samotného úveru častokrát môže napovedať výška úrokovej sadzby, ktorú klienti dávajú bežne do popredia najviac. Pravda je však taká, že úroková sadzba o výhodnosti úveru príliš nenapovedá, i keď jej výška je v podstate najrelevantnejšia. Podstatnejšia je i v prípade úveru bez založenia nehnuteľnosti predovšetkým výška RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktorá zohľadňuje nie len výšku úrokovej sadzby, ale i výšku rôznych poplatkov ako je napríklad ten za schválenie úveru.

Z toho dôvodu uprednostňujte skôr úvery bez založenia nehnuteľnosti z bánk s najnižšou RPMN. Výhodný úver bez založenia nehnuteľnosti až do výšky približne 20 000 – 30 000 € môžete žiadať napríklad vo VUB banke, ČSOB banke, Zuno banke, Poštovej banke a iných.

Úver bez založenia nehnuteľnosti z banky však žiaľ nie je tak dostupný ako úver z niektorej nebankovej spoločnosti, kde je vyššie spomínaná RPMN vyššia. Banky totiž od klientov okrem dokladovania dostatočne vysokej mzdy očakávajú aj čistý register dlžníkov, ktorý si vždy počas procesu žiadosti overujú. Práve ten býva veľmi častou prekážkou, prečo je tak veľa žiadateľov o úver bez založenia nehnuteľnosti z bánk odmietnutých.

Dostupný úver bez založenia nehnuteľnosti získate i v niektorej veľkej nebankovej spoločnosti

Síce je veľmi zložité zorientovať sa v tak obrovskom nebankovom trhu aký na Slovensku máme, nájsť však relatívne serióznu nebankovú spoločnosť nie je až také ťažké. Na našom trhu totiž pôsobia i veľké nebankové subjekty ako napríklad Cetelem, Home Credit alebo Quatro, ktoré okrem stabilnej klientskej základne ponúkajú skutočne široké spektrum finančných produktov. Medzi nimi pochopiteľne nechýba ani úver bez založenia nehnuteľnosti, ktorý môžete získať napríklad v spoločnosti Cetelem až do výšky 25 000 eur s lehotou splatnosti až 120 mesiacov. Najväčšou výhodou úveru bez založenia nehnuteľnosti z niektorej nebankovej spoločnosti je jeho dobrá dostupnosť (i bez nahliadania do registra dlžníkov) a skutočne jednoduchá žiadosť, ktorá je po odoslaní posúdená v expresne krátkej lehote.

Výhody úver bez založenia nehnuteľnosti

  • Dostupný až do výšky niekoľkých desiatok tisíc eur
  • V nebankových a v niektorých bankových subjektoch dostupný aj cez internet
  • Nie je vyžadované ručenie nehnuteľnosťou a ani treťou osobou

 

Nevýhody úver bez založenia nehnuteľnosti

  • Vyšší úrok a RPMN ako v prípade bezúčelových hypotekárnych úverov

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *