Konsolidačný úver na zníženie mesačných splátok

Konsolidačný úver na zníženie mesačných splátok
jarmoluk / Pixabay

Pojem konsolidácia úverov ste možno už niekde počuli. Na prvý pohľad tento výraz môže znieť príliš zložito, pravda je však úplne iná.  je v podstate zhrnutie nevýhodných pôžičiek z bánk alebo nebankových spoločností do jedného veľkého úveru, ktorého úlohou je klientovi priniesť menej starostí a hlavne šetrenie finančných prostriedkov. A práve v súčasnosti, keď sú najnižšie úroky v histórií získava konsolidačný úver čoraz väčší význam.

Pre koho je určený konsolidačný úver?

Konsolidačný úver je v úver, ktorý je primárne určený pre klientov, ktorí majú pokrk vysokých splátok a nevýhodných pôžičiek, ktoré si v minulosti vzali. Môže ísť o pôžičky z bánk, ale aj nebankových subjektov, ktoré sú vo všeobecnosti nevýhodnejšie ako tie bankové. Samotný konsolidačný úver vo väčšine prípadov má zmysel len za predpokladu, ak si ho beriete z banky, prípadne aspoň z väčšej nebankovej spoločnosti.

Z toho vyplýva, že tento úver určite nie je vhodný pre ľudí bez stáleho príjmu.

Koľko reálne môžete ušetriť vďaka konsolidácií nevýhodných pôžičiek?

Vďaka nízkym úrokovým sadzbám ECB majú klienti bánk, ale aj väčších nebankových spoločností v súčasnosti jedinečnú možnosť získať skutočne výhodný konsolidačný úver, ktorý im za istých okolností môže ušetriť až niekoľko tisíc eur, ktoré by ste inak zaplatili na vyšších úrokoch a poplatkoch. Samozrejme, najvýhodnejšie sú konsolidačné úvery z bánk, kde v prípade zaistenia nehnuteľnosťou môžete získať úrok na hranici 1,5-3% ročne.

Do akej výšky a s akou lehotou splatnosti je poskytovaný konsolidačný úver?

Konsolidačný úver je poskytovaný v obmedzenej výške v závislosti od toho, akú zábezpeku klient poskytne. V prípade úverov bez nutnosti ručenia nehnuteľnosťou môže ísť o pôžičku až do výšky cca 25 – 30 tisíc eur, za predpokladu ručenia to však môže byť až do 100% výšky ceny nehnuteľnosti.

Čo sa týka lehoty splatnosti, tá sa zväčša príliš nelíši ani v porovnaní s bankovými a nebankovými úvermi tohto typu. Všeobecne je poskytovaný konsolidačný úver bez nutnosti ručenia až s možnosťou splácania až na približne 10 rokov, v prípade ručenia nehnuteľnosti až s možnosťou splácania na 30 rokov.

Výhody konsolidačného úveru

  • Zjednotenie nevýhodných úverov v jeden veľký
  • Nižšie úroky a menšie poplatky

 Nevýhody konsolidačného úver

  • Nie je vhodný pre každého

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *