Dostupné online pôžičky pre nezamestnaných

PublicDomainPictures / Pixabay
PublicDomainPictures / Pixabay

Stratiť prácu nie je nič závideniahodné, o to však nepríjemnejšie ak žijete v regiónoch, kde je vysoká nezamestnanosť. Práve vysoká nezamestnanosť a pomerne vysoké náklady na život nútia ľudí, ktorí sa razom ocitli bez práce, hľadať spôsoby ako získať potrebný kapitál na dočasné utiahnutie všetkých nákladov na domácnosť. Jedným zo spôsobov ako dočasne riešiť finančné suchoty je aj online pôžičky pre nezamestnaných.

Rýchle a dostupné online pôžičky aj pre nezamestnaných

V prípade ľudí, ktorí sú nezamestnaní alebo v prípade ľudí, ktorí pracujú na čierno, je jednou z možností ako získať potrebný finančný kapitál aj online pôžička pre nezamestnaných. Tak ako v prípade inej online pôžičky, tak i v prípade tej pre nezamestnaných, nemusíte tráviť dlhé chvíle na pobočke spoločnosti, ktorá od vás vyžaduje množstvo dokumentov.

V prípade tohto typu pôžičky všetka byrokracia prakticky opadá a klient tak môže veľmi rýchlo a jednoducho získať až niekoľko stoviek, či tisíc eur z pohodlia domova. Na strane druhej je však nutné pripomenúť, že je tento typ pôžičky poskytovaný zväčša na kratšie obdobie, tj. niekoľko týždňov až mesiacov.

Kto poskytuje online pôžičky pre nezamestnaných?

Trh s online pôžička pre nezamestnaných je fakticky doménou len nebankových spoločností. Tie totiž na rozdiel od bánk poskytujú aj vysoko rizikové úvery, medzi ktoré patrí aj online pôžička pre nezamestnaných. K najznámejším poskytovateľom patria spoločnosti Cetelem, Ferratum, či Cofidis. Bežne ju však poskytujú aj niektoré menšie nebankové spoločnosti, u ktorých by ste však mali mať na pozore, pretože by ste sa mohli veľmi ľahko stať obeťou podvodu.

Načo si dať pozor pri výbery online pôžičky pre nezamestnaných?

Nakoľko sú online pôžičky pre nezamestnaných všeobecne považované za jedny z najrizikovejších, jednou z povinností klienta je sa oboznámiť so všetkými potencionálnymi rizikami, ktoré mu v prípade nedodržania podmienok hrozia.

Mimo vysokých úrokov by ste si mali dávať pozor aj na výšku poplatku za poskytnutie pôžičky a taktiež na iné poplatky, ktoré súvisia s danou pôžičkou. Konkrétne vám určite napovie výška RPMN (ročná priemerná miera nákladov), ktorá okrem výšky úrokov zohľadňuje všetky ostatné náklady, ktoré spoločnosť klientovi účtuje.

Platí, že čím nižšia je RPMN, tým je daná pôžička výhodnejšia. Preto pri porovnávaní výhodnosti pôžičky dbajte predovšetkým na výšku RPMN a nie len na výšku úroku. Zabudnúť by ste sa však nemali na to, že výšku RPMN nezohľadňujú napríklad sankcie za nesplácanie pôžičky, ktoré môže byť u niektorých spoločností veľmi vysoké. Z toho dôvodu si určite dobre prečítajte všetky podmienky zmluvy, kde by výška poplatku za oneskorenie splácania mala byť uverejnená.

Výhody online pôžičky pre nezamestnaných

  • Dobrá dostupnosť
  • Rýchle vybavenie bez dokladovania príjmu
  • Možnosť získať pôžičku z pohodlia domova
  • Poskytovaná do výšky niekoľkých stoviek až tisíc eur

Nevýhody online pôžičky pre nezamestnaných

  • Vyššia ročná úroková sadzba
  • Vyššie RPMN
  • Vyššie poplatky za omeškanie splátok pôžičky
  • Kratšia lehota splatnosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *