Okamžitá pôžička z pohodlia domova

PublicDomainPictures / Pixabay
FirmBee / Pixabay

Požičať si dnes je skutočne jednoduché. Široká ponuka bankových a nebankových pôžičiek obsahuje mimo klasických spotrebných úverov i niekoľko druhov pôžičiek, ktoré prišli na trh len pred pár rokmi. Medzi ne bezpochyby patrí i tzv. okamžitá pôžička, ktorá je dostupná nie len v nebankových, ale aj v niektorých bankových subjektoch. Čo sa týka výšky samotnej pôžičky, tá je pochopiteľne rôzna a môže byť v rádoch stoviek eur, ale i v rádoch tisícoch eur, kde je však už nutné počítať i s vyššou mierou byrokracie.

Čo je to okamžitá pôžička a do akej výšky je poskytovaná?

Ide o typ pôžičky, ktorý na rozdiel od bežných spotrebných úverov umožňuje získať žiadateľovi peniaze v skutočne krátkodobom časovom rozmedzí. Ide skôr o všeobecný pojem, ktorý zastrešuje niekoľko poddruhov tzv. rýchlych pôžičiek ako je napr. sms pôžička, pôžička online a podobne. Aby bolo vôbec možné danú pôžičku nazvať týmto prívlastkom, je nevyhnutné, aby spĺňala niekoľko podmienok. Predovšetkým je to nižšia miera byrokracie (k žiadosti o pôžičku vám postačuje minimálne množstvo dokladov) a rýchly proces schválenia.

Kde je okamžitá pôžička dostupná?

Ide o veľmi dobre dostupný typ pôžičky, ktorý mimo nebankových subjektov ponúkajú aj niektoré bankové domy. Tie však tento typ pôžičky poskytujú len v rámci rôznych benefitov, ktoré klient dostane v prípade, ak si v minulosti už požičal a samozrejme danú pôžičku i bezproblémovo splatil. Na trhu sú dokonca i banky typu Zuno Bank a mBank, ktoré poskytujú svojím klientom i veľmi dobre dostupnú online pôžičku.

Mimo iného, tieto banky poskytujú i bezplatný bankový účet, vďaka čomu môžete reálne ušetriť niekoľko desiatok eur ročne.

Najviac žiadaná je okamžitá pôžička predovšetkým v rôznych nebankových subjektoch. Tie totiž poskytujú tieto pôžičky doslova na počkanie. Treba však pripomenúť, že Ide skôr o menšie pôžičky s kratšou lehotou splatnosti, avšak na našom trhu sú veľmi populárne predovšetkým u ľudí, ktorí si chcú požičať čo najrýchlejšie. Konkrétne okamžitú pôžičku dostanete napríklad v nebankových subjektoch ako je SMSCREDITS, Pôžičkomat, Ferratum, Profi Credit alebo Cetelem.

Čo by ste mali vedieť pred tým ako požiadate o rýchlu okamžitú pôžičku?

V prípade, ak preferujete okamžitú pôžičku z niektorej nebankovej spoločnosti s kratšou lehotou splatnosti, určite by ste mali byť vopred oboznámený s faktom, že mimo vyššej úrokovej sadzby sú tieto pôžičky známe aj svojou vyššou RPMN. Samotná RPMN však neobsahuje penále, ktoré si spoločnosť účtuje v prípade nesplácania pôžičky. Ich výšku by ste však mali nájsť v zmluvných podmienkach danej spoločnosti.

Výhody okamžitej pôžičky

  • Nižšia miera byrokracie
  • Dobrá dostupnosť
  • Rýchly schvaľovací proces
  • Môžete ju získať aj z pohodlia vášho domova

 Nevýhody okamžitej pôžičky

  • Vyššia úroková sadzba
  • Vyššia RPMN
  • Kratšia lehota splatnosti
  • Vyššie penále za omeškanie splátok

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *