Kde môžete získať nebankové pôžičky online?

Kde môžete získať nebankové pôžičky online?
Puurchantal / Pixabay

Pôžičky online patria medzi najpohodlnejšie dostupné spôsoby získania pôžičky, čo si uvedomuje čoraz viac spoločností aktívne pôsobiach na našom finančnom trhu. Nebankové pôžičky online, ktoré poskytuje dnes už prakticky každá nebanková spoločnosť dnes naviac vážne konkurujú dokonca i svojimi podmienkami i mnohým bežným bankovým pôžičkám.
Veľké nebankové spoločnosti ako je Cetelem, Home Credit alebo Quatro sa v mnohom stačia napodobňovať svojich bankových konkurentov.

Niektoré nebankové pôžičky online dokážu konkurovať i bežným bankovým pôžičkám

Okrem čoraz prísnejších kritérií pre udelenie úveru to sú aj podmienky, za ktorých svoje úvery poskytujú. Nebankové pôžičky online v súčasnosti napríklad spoločnosť Cetelem poskytuje až do výšky 25 000 Eur s lehotou splatnosti až 120 mesiacov, pričom úroková sadzba tejto pôžičky je v porovnaní s niektorými bankovým subjektmi dokonca nižšia.

Nebankové pôžičky online, ktoré poskytujú väčšie nebankové spoločnosti sú však ako sme spomínali poskytované za podobne prísnych podmienok ako tie z banky. To v praxi znamená, že takúto pôžičku nemôže dostať napríklad klient, ktorý má zápis v registri dlžníkov (Ako dlho trvá vymazanie z registra dlžníkov?), prípadne klient s nízkym príjmom. Treba však pripomenúť, že i tieto nebankové subjekty bežne poskytujú pôžičky i tým, ktorí so svojou žiadosťou nepochodia v niektorej banke.

Nebankové pôžičky online sú dostupné aj pre ľudí so zápisom v registri dlžníkov a ľudí bez stáleho mesačného príjmu

To, že na trhu existujú i nebankové subjekty, ktoré poskytujú pôžičky i rizikovým skupinám klientom je všeobecne známy fakt. Dostať tak nebankové pôžičky online môžu neraz aj ľudia so zápisom v registri dlžníkov alebo ľudia bez stáleho mesačného príjmu alebo klienti. Takéto pôžičky sú však bežne dostupné len vo vybraných nebankových subjektoch a to za pomerne nevýhodných podmienok, čo znemená vyšší úrok, vyššiu RPMN a kratšiu lehotu splatnosti.

Mini nebankové pôžičky online, ktoré patria medzi najdostupnejšie na trhu, dostanete napríklad v nebankových subjektoch ako je Pôžičkomat alebo Ferratum, ktoré ich poskytujú až do výšky 350 Eur. Ďalšou a pomerne známou nebankovou spoločnosťou, ktorá sa aktívne zaoberá aj poskytovaním rizikovejších typov pôžičiek, je spoločnosť Pohotovosť. Tá má vo svojom portfóliu služieb aj pôžičky pre klientov so zápisom v registri dlžníkov a to až do výšky 1 000 Eur pre nových a až do 4 500 Eur pre klientov, ktorí si už v minulosti u tejto spoločnosti požičali. Splácať pôžičku zo spoločnosti Pohotovosť môžete naviac splácať o čosi dlhšie a to konkrétne v rozmedzí 8 až 12 mesiacov.

Výhody nebankových pôžičiek online

  • Dostupné z pohodlia domova
  • Široký výber nebankových subjektov poskytujúcich túto pôžičku i rizikovejším klientom

Nevýhody nebankových pôžičiek online

  • U tzv. mini online nebankových pôžičiek je bežná vyššia úroková sadzba, vyššia RPMN a kratšia lehota splatnosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *