Kde môžete žiadať pôžičky online bez dokladovania príjmu?

geralt / Pixabay

Potrebujete súrne financie bez toho, aby ste dokladovali svoje finančné príjmy? Jedným z riešení sú aj pôžičky online bez dokladovania príjmu, ktoré poskytujú v súčasnosti výhradne len nebankové subjekty. Tie ho poskytujú prevažne vo forme bezúčelového spotrebného úveru, ktorý tak môžete využiť prakticky na čokoľvek. Získať ich môžete napríklad v nebankových spoločnostiach ako je Ferratum, Pôžičkomat alebo creditOne.

Pre koho sú určené pôžičky online bez dokladovania príjmu?

Tento typ pôžičky je určený prakticky pre každého kto má viac ako 18 rokov, trvalý pobyt v SR a nejaký stály mesačný príjem, ktorý mu pravidelne chodí na účet. Z toho vyplýva i to, že online pôžičky bez dokladovania o príjme sú vhodné napríklad pre ženy na materskej, dôchodcov, ľudí, ktorí pracujú na dohodu, prípadne poberateľov sociálnych dávok od štátu. Isté nebankové subjekty sú však ešte viac zhovievavé, keď ju poskytujú aj nezamestnaným, ktorí dostávajú dávku v núdzi, prípadne pracujú na čierno.

Do akej výšky sú bežne poskytované pôžičky online bez dokladovania príjmu?

Pôžičky online aj bez nutnosti dokladovať príjem sú všeobecne poskytované prevažne v obmedzenej výške a to v rozmedzí len niekoľko stoviek euro. Ide predovšetkým o tzv. expresné formy pôžičiek, kde žiadateľovi postačuje minimálne množstvo dokladov, pričom po odoslaní svojej žiadosti dostane od spoločnosti vyrozumenie v čo najkratšej lehote. To je do istej miery veľkým lákadlom aj pre mnohých ľudí, ktorí nutne a v čo najkratšej lehote potrebujú peniaze i napriek tomu, že by so svojou žiadosťou bez problémov prešli i v banke. Na druhej strane je však nutné takúto mini online pôžičku splatiť v intervale niekoľkých týždňov, pričom úroková sadzba a RPMN sa pohybujú ďaleko nad bežnými bankovými hodnotami.

Pod pojmom pôžičky online bez dokladovania príjmu však nemusíme rozumieť len vyššie spomínané expresné mini úvery. Bežne je tento typ dostupný i vo väčších nebankových subjektoch, ako je Cetelem, Home Credit alebo Quatro, kde môžete získať pôžičku až do niekoľko tisíc eur s lehotou splatnosti niekoľko rokov a hlavne s relatívne výhodnou úrokovou sadzbou a RPMN, ktoré bez problémov dokážu konkurovať i tým v bankách. Na strane druhej sú však v tomto prípade nebankové spoločnosti už o čosi menej zhovievavé a so svojou žiadosťou tu bežne nepochodia klienti, ktorí nemajú dokázateľný mesačný príjem, prípadne ich mesačný príjem je natoľko nízky, že spoločnosť jednoducho nie je ochotná poskytnúť žiadateľovi danú pôžičku.

Výhody pôžičky online bez dokladovania príjmu

  • Dostupná takmer pre každého
  • Pôžičku vybavíte rýchlo, jednoducho a z pohodlia vášho domova
  • Poskytovaná i klientom, ktorí majú nízky príjem

Nevýhody pôžičky online bez dokladovania príjmu

  • Vyššia RPMN a úroková sadzba
  • Maximálna lehota splatnosti bežne nepresahuje hranicu niekoľkých týždňov

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *